Webshop bestellingen binnen 3/4 dagen bezorgd

Fotoverslag Go Ahead Eagles – FC Utrecht (2-2)

Vandaag speelt Go Ahead Eagles de laatste thuiswedstrijd voor de bekerfinale. Dat betekent voor ons dat de webshopbestellingen opgehaald kunnen worden. We zijn daarom al vroeg aan de Vetkampstraat, waar we naast onze normale kraam ook een afhaalloket hebben ingericht. Later op de middag is FC Utrecht, de nummer vier van de Eredivisie, de tegenstander.

Het loopt storm op het supportersplein. Rondom onze kraam is het extreem druk; iedereen wil zijn of haar bekermerchandise binnen hebben. Het is flink aanpoten, maar uiteindelijk gaat iedereen met een glimlach richting de tribune. De shirts, sjaals, zonnebrillen, badjassen en stickers zijn binnen.

Als de klok richting 14.30 uur gaat, maken wij ons ook klaar voor de wedstrijd. Bij de opkomst gaan op het veld en de B-Side de grote zwaaivlaggen omhoog. De meegereisde supporters uit Utrecht maken de ambiance deze zondagmiddag nog íéts aantrekkelijker met een mooie sfeeractie.

Dan is het tijd voor voetbal. De mannen van Paul Simonis hebben het op de heupen en binnen een kwartier is het al 1-0: Victor Edvardsen tikt binnen en laat de Adelaarshorst juichen. Alsof dat nog niet genoeg is, schiet Mathis Suray de bal drie minuten later heerlijk achter Utrecht-doelman Barkas. Een tsunami van bier komt over de B-Side naar beneden. Aanvallend is het vanmiddag geweldig en alles lijkt te lukken in het eerste kwart van de wedstrijd.

De sfeer is door de 2-0 voorsprong goed, maar toch heerst er een vorm van berusting. Alsof het ‘normaal’ is dat Kowet met 2-0 voorstaat tegen FC Utrecht. Zijn we, met plek zeven stevig in handen en de bekerfinale in aantocht, te verwend geraakt in Deventer?

Helaas houdt het goede voetbal geen stand. Vlak voor rust scoren de bezoekers twee keer binnen drie minuten. Kowet staat even niet op te letten en het is gelijk. We gaan met een 2-2 stand de rust in en daar balen we van. Ook de sfeer lijdt daaronder. Toch proberen we de ploeg na rust naar de overwinning te schreeuwen. Kansen zijn er voor beide ploegen, maar er wordt niet meer gescoord.

Wel moet het dieptepunt in de tweede helft nog komen. Linksback Dean James raakt op lelijke wijze geblesseerd en moet het veld verlaten. Hij wordt massaal toegezongen, maar in ons achterhoofd spookt de bekerfinale. Een flinke domper, ondanks de mooie 2-2 uitslag.

Een gelijkspel tegen FC Utrecht is iets om blij mee te zijn, maar toch voelt het ergens als verloren punten. We hadden vandaag zeker kunnen winnen. Op naar zaterdag, als Kowet het opneemt tegen NAC Breda. Kaarten voor het duel met de promovendus, dat om 21.00 uur begint, zijn nog te koop. Tot dan!